Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

В раді 26 депутатів. На сесії присутні 18 депутатів (кворум є). При прийнятті рішення голосували: 9-за, 2- проти, 3- утрималися, 4 - не голосували (конфлікт інтересів). Рішення прийнято більшістю голосів. Чи правильно вчинила рада? 

Дійсно, в описаній ситуації рішення було проголосовано більшістю голосів від присутніх депутатів на пленарному засіданні. А чи достатньо такої кількості голосів, щоб рішення ради вважалося прийнятим. Для цього давайте проаналізуємо частину 2 статті 59 закону "Про місцеве самоврядування в Україні". Там зазначено, що  "Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос".

Як ми бачимо, ключовою ознакою прийняття рішення радою є більшість депутатів від загального складу ради. Це означає, що при підрахунку голосів потрібно керуватися простою арифметичною формулою. Загальну кількість депутатів ділимо на два і додаємо ще один голос. Якщо до загального складу ради входить 26 депутатів, то 26:2+1=14. Це означає, що для прийняття радою рішення в описаній ситуації мало б бути, щонайменше 14 голосів "за". Якщо таких голосів лише 9, то це означає лише одне – проголосоване рішення не може вважатися прийнятим.

  • Прошу роз'яснити, як потрібно правильно розуміти положення частини 2 статті 59 закону "Про місцеве самоврядування в Україні", в якій сказано, що "При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос"?

    • Адміністратор 18.05.2020 - 18:47

      Давайте розглянемо зміст положення частини 2 статті 59 закону "Про місцеве самоврядування в Україні" на прикладі ситуації, яку було описано в головному запитанні. Уявімо ситуацію, що на пленарному засіданні присутні усі 26 депутатів і сільський голова теж бере участь у пленарному засіданні ради.
      26 депутатів + 1 голова =27 Ця арифметична дія, на мою думку, означає, що для прийняття рішення радою у такій ситуації буде достатньо 13 депутатських голосів "за" та одного голосу "за" сільського голови, разом 14, що означатиме більшість голосів з 27 осіб, які взяли участь у пленарному засіданні.
      Хоча, як на мене, то формулювання частини 2 статті 59 закону "Про місцеве самоврядування в Україні" є не зовсім вдалим, оскільки його зміст можна протлумачити й в іншому контексті. Мабуть, було б значно зрозуміліше, якби закон містив припис, згідно із яким при рівності голосів депутатів, голос голови має вважатися вирішальним.

  • Чи може громадянин втратити право власності на земельну ділянку, яку він отримає в результаті прийняття рішення при вище описаній ситуації?

    • Адміністратор 19.05.2020 - 22:47

      Якщо на голосування виносилося питання виділення громадянинові земельної ділянки, то він її просто не отримає (у власність чи користування), бо рішення не було прийнято потрібною кількістю голосів від загального складу ради. Якщо на голосування виносилося інше питання, то результати голосування в описаній ситуації не повинні призвести до якихось змін в юридичній площині, оскільки таке питання залишилося не прийнятим з огляду на недостатню кількість голосів "за". Якщо описана ситуація має інший контекст, тоді уточніть його і ми зможемо більш предметно розглянути її можливий подальший перебіг.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.