Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Викачав на порталі ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ проект закону Про місцеве самоврядування в Україні (станом на 30.09.2020 р.) і був неприємно здивований відсутністю у ньому переліку повноважень виконавчого комітету та належності старост до роботи в ньому на постійній основі. Прокоментуйте будь ласка ці "новели". 

Так, у вказаному законопроекті відсутній  розподіл повноважень виконавчих органів ради за сферами та галузями, в межах кожної з яких відповідні повноваження були перераховані. Цього разу розробники законопроекту відмовилися від класичного підходу і у статті 37. Сфера компетенції виконавчих органів ради громади передбачили, що:

- усі повноваження виконавчих органів ради громади є похідними від повноважень місцевого самоврядування;

- виконавчі органи ради громади забезпечують реалізацію стратегії розвитку територіальної громади, виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, інших цільових програм ради громади, рішень ради громади та реалізують інші виконавські функції під час здійснення місцевого самоврядування на відповідній території;

- виконавчі органи ради громади можуть вирішувати будь-які питання, віднесені до їхнього відання рішенням ради громади, в межах сфер власної компетенції ради громади, крім питань, які відповідно до закону належать до виключної компетенції ради громади;

- виконавчі органи ради громади забезпечують виконання делегованих повноважень, якими держава відповідно до закону наділяє місцеве самоврядування відповідного рівня;

- виконавчі органи місцевого самоврядування з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, організовувати їх проведення, а при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників;

- розмежування повноважень між виконавчими органами ради громади та, у разі необдідності, головою громади здійснюється на підставі рішення ради громади.

Що стосується роботи старост у виконавчому комітеті на постійній основі, то про це у тексті законопроекту дійсно не згадується. Сподіваюся, що такий припис все ж таки має бути, бо без нього важко уявити дієвість такого повноваження старости як представлення інтересів жителів відповідного села, селища у виконавчих органах ради громади. 

Враховуючи, що текст розглядуваного законопроекту є неостаточним, на мою думку, він зазнаватиме ще не одних коригувань, перш ніж потрапить до Верховної ради.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.