Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Як Ви вважаєте, чи потрібно окрім максимальної кількості жителів у старостинському окрузі обмежити і кількість невеличких сіл, які можуть бути у складі одного старостинського округу? Я маю на увазі ті села, в яких по 200-300 жителів, хоча є села і з меншою кількістю жителів. 

Слушне питання. Надішлю його разом іншими, що стосуються особливостей утворення старостинських округів розробникам законопроекту № 4535.

Як на мене, то Ваше та інші питання, що стосуються порядку утворення старостинських округів вкотре переконують у недоречності пропонованої законопроектом №4535 півтори тисячі як мінімальної кількості жителів у старостинському окрузі. Адже, якщо у старостинському окрузі, наприклад, буде 500-600 жителів, то будь-якої загрози чи незручностей для жителів сіл у цьому випадку не вбачається, окрім бюджетних витрат на оплату праці та інші обов'язкових виплат старостам, якщо у громаді по-іншому не виходить сформувати старостинські округи. Навпаки, вважаю, що надто великі старостинські округи (починаючи з 7 тисяч і більше) створюють проблеми з обслуговуванням їх одним старостою та забезпечення комунікації периферійних територій із центром громади. В принципі, сьогодні ніхто не забороняє утворити в громаді декілька старостинських округів велетнів та зекономити на оплаті праці старост, втім, згодом стане зрозуміло, що проблем з'явилося значно більше, аніж користі від економії бюджетних коштів в частині утримання старостинських посад.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.