Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Яка максимальна кількість населених пунктів може входити до старостинського округу та хто вирішує, скільки їх має бути (і населених пунктів, і округів)?

Прямої відповіді на поставлене запитання чинне законодавство не містить. Є лише припис Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», який визначив, що утворення старостинських округів належить до питань, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (пункт 1 частини 3 статті 26).

Коментуючи наведене вище повноваження ради об’єднаної територіальної громади, можна зробити узагальнюючий висновок, що сільська, селищна, міська рада, утворюючи старостинські округи, має право самостійно:
• визначати кількість старостинських округів, керуючись не нормами чинного законодавства, а на власний розсуд;
• визначати кількість сільських населених пунктів, які входитимуть до складу кожного існуючого чи утворюваного старостинського округу;
• переносити населені пункти з одного старостинського округу в інший, забезпечуючи при цьому більш-менш рівномірний розподіл кількості жителів у кожному із таких округів.

Примітною є та обставина, що для формування радою ОТГ старостинських округів чинне законодавство не передбачає використання якихось спеціальних формул, методик чи нормативів.

  • Про збереження чи формування старостинських округів, своє слово мають сказати і жителі певного населеного пункту. І це має бути прописано на законодавчому рівні. Не можна нехтувати думкою людей. На мою думку, в кожному селі, має бути староста - людина, яка буде відстоювати і захищати інтереси людей, тримати звязок жителів певної громади із центральною садибою ОТГ. Одиниці керівників ОТГ є в країні, які дійсно дбають за розвиток всіх населених пунктів обєднаної громади, для решти керівників об'єднання було потрібно, щоб отримати кошти від держави, працювати з донорами, з міжнародними проектами.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.