Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Яка підстава для звільнення з посади старости при утворенні старостинського округу з двох сіл? 

Незалежно від того, зі скількох сіл буде утворено старостинський округ, для звільнення старости підставою виступатиме:

- юридичною - пункт 6-1 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні";

- фактичною - затвердження радою громади на посаду старости іншої кандидатури.

 • А яку підставу потрібно вказувати згідно Кодексу законів про працю?

  • Адміністратор 26.08.2021 - 12:51

   У випадку звільнення старости у розглядуваній ситуації необхідно буде зазначати не норму Кодексу законів про працю, а норму ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", зокрема, пункт 6-1 частини першої статті 26.

 • А чи не буде це підпадати як підстава припинення трудового договору - розірвання трудового договору з ініціативи працівника (п.4 ч.1 ст. 36 КЗпП) ??

  • Адміністратор 26.08.2021 - 14:47

   Тут матиме місце не ініціатива працівника, а "ініціатива" голови громади, що була підтримана депутатами ради, а разом взятими - радою громади.

 • Доброго дня! Старост не потрібно повідомляти за 2 місяці про скорочення?

  • Адміністратор 06.10.2021 - 15:24

   Потрібно, не зважаючи на ту обставину, що посада старости закон відносить до виборних Варто пам'ятати, що на старост як працівників поширюється дія трудового законодавства (Кодексу законів про працю України) з урахуванням положень Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

 • Підкажіть, якщо ми на сесії мр прийняли рішення про утворення СО (2 села до 500 жителів приєднали до смт понад 1000 жителів)чи можна залишити на посаді старосту смт без проведення громадських слухань? І як бути зі структурою,коли вводити в дію нову структуру без 2-х старост?

  • Адміністратор 21.09.2021 - 09:59

   Із розширеною відповіддю на поставлене запитання можна буде ознайомитися у статті, яка зараз готується і згодом буде розміщена у рубриці ФАХОВІ СТАТТІ.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.