Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Які нотаріальні дії може вчиняти староста, якщо його на це буде уповноважено рішенням виконкому? 

Староста як уповноважена особа ОМС відповідно до статті 37 Закону України «Про нотаріат» має право: 

1) вживати заходів щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчувати заповіти (крім секретних);

3) видавати дублікати посвідчених ними документів;

4) засвідчувати достовірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

5) засвідчувати справжність підпису на документах;

6) видавати свідоцтво про право на спадщину;

7) видавати свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.

Втім, зверніть увагу на ту обставину, що:

1) дії, передбачені пунктами 6 і 7 частини 1 процитованої вище статті (видача свідоцтва про право на спадщину та видача свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя), можуть вчиняти лише ті старости, які:

– мають вищу юридичну освіту;

– досвід роботи у галузі права не менше трьох років;

– пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса;

– завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України;

– склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України.

2) староста не має права на оформлення документів, призначених для використання за межами державного кордону.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.