Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Який максимальний розмір виборчого фонду може бути в кандидата на посаду сільського голови? За рахунок чого він може наповнюватися? 

Виборчий фонд кандидата на місцевих виборах, висунутого організацією партії, формується за рахунок його власних коштів, добровільних внесків фізичних осіб, а також за рахунок коштів відповідної організації партії. У той же час, виборчий фонд кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутого шляхом самовисування, формується виключно за рахунок його власних коштів та добровільних внесків фізичних осіб.

Зверніть увагу, що власні кошти організації партії, кандидата на місцевих виборах, які перераховуються на рахунок відповідного виборчого фонду, не підлягають обмеженням за сумою і кількістю перерахувань.

Що стосується розміру добровільного внеску однієї фізичної особи до одного виборчого фонду, то такий розмір не може перевищувати десяти розмірів мінімальної заробітної плати, тобто 50 тисяч гривень.

Більш детально з питаннями щодо виборчого фонду кандидата на цьогорічних місцевих виборах можна буде ознайомитися у відповідній фаховій статті за цим посиланням: https://starostaprofi.org.ua/article/pro-finansuvannya-viborchoi-kampanii-kandidata-u-deputati-chi-na-posadu-golovi-gromadi

  • А чи може кандидат на місцевих виборах не утворювати виборчий фонд, розраховуючи виключно на власні кошти і не претендуючи при цьому на можливі перерахування з боку заінтересованих громадян?

    • Адміністратор 22.09.2020 - 19:07

      Може й не утворювати, оскільки утворення кандидатом на місцевих виборах виборчого фонду є його правом, а не обов'язком. Це випливає принаймні з припису частини 1 статті 213 Виборчого кодексу, де сказано, що організація партії, яка висунула виборчий список, кандидат у депутати, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови для фінансування своєї виборчої кампанії, в тому числі передвиборної агітації можуть утворити власний виборчий фонд.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.