Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Якщо буде проголосований законопроект 4535, то чи потрібно буде радам громад знову затверджувати старостинські округи? 

У тих громадах, де старостинські округи були затвердженні до набуття чинності Законом №805-ІХ від 16.07.2020 р. їх затверджувати заново не доведеться, оскільки закон зворотної сили не має. 

У тих громадах, адміністративні центри та території яких були сформовані Кабінетом Міністрів України у розпорядчому порядку, доведеться легалізувати територіальну основу, яку було визначено старостам рішеннями таких рад у вигляді переліку відповідних сільських населених пунктів. Для цього кожній такій раді потрібно буде прийняти рішення про утворення старостинських округів, яке юридично зафіксує фактичні території старостинської юрисдикції. 

  • А чи може рада громади після того, як 4535 стане законом, змінити у себе кількість старостинських округів, наприклад, збільшити їх кількість?

    • Адміністратор 17.02.2021 - 18:15

      Може, оскільки це буде питання, що належить до виключної компетенції ради, яке вирішується на пленарних засіданнях ради громади (частина 1 статті 21 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.