Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Якщо на першій сесії затвердили новий склад виконкому і в його склад не потрапили старости обрані на перших виборах, Чи припинилися їх повноваженя в день першої сесії? 

Єдиним юридичним фактом, який має значення на припинення ще покуди чинних старост чи їх виконувачів обовязків є припинення їх повноважень відповідно до прийнятого рішення новообраної ради та затвердження нею відповідних кандидатур, унесених головою громади. Яка це була за рахунком сесія (перша, друга і т.д.), значення не має.

  • Доброго дня! Якщо на першій сесії розглянули лише питання про початок повноважень голови, депутатів та обрання секретаря. Чи припинилися повноваження старост на цій сесії згідно нового законодавства про обрання (затвердження) старост?

    • Адміністратор 27.11.2020 - 18:00

      Так, припиняються. Формальною підставою для цього виступає підпункт 4 пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону № 562-IX від 16.04.2020 р., який визначив, що "повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту".

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.