Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Якщо об'єднання відбулося у 2016 році і запис у трудовій книжці записано так "Призначити в.о. старости до обрання на перших виборах старости", а у 2020 році, як ми знаємо, їх не було. Чи підпадає в.о.старости під звільнення у цьому випадку чи ні? 

Наші народні обранці, мабуть, передбачаючи, що цьогоріч перших виборів старост не буде взагалі, ухвалили Закон №562-IX від 16.04.2020 р. "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад". Підпункт 2 пункту 2 його Прикінцевих положень визначив, що "у 2020 році перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів територіальних громад, території яких затверджені Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, проводяться одночасно з черговими місцевими виборами 2020 року".

Згодом Прикінцеві положення вказаного вище Закону на підставі Закону №805-IX від 16.07.2020 р. були доповнені підпунктом 4, який закріпив припис, відповідно до якого "повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту".

Як засвідчує практика, не з'ясувавши зміст наведеного вище припису, в деяких територіальних громадах на руки старостам та виконувачам їх обов'язків вже видали трудові книжки із записами, які містять посилання на підпункт 4 пункту 2 Прикінцевих положень Закону №562-IX від 16.04.2020 р. як формальну підставу припинення відповідних повноважень. Хоча, з огляду на його зміст, цей припис тлумачиться неоднозначно і потребує відповідних роз'яснень збоку профільного Комітету Верховної Ради України, зокрема, в частині щодо "територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону".

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.