Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Якщо обраного депутата сільської ради буде затверджено на посаду старости, то чи може тоді староста залишатися депутатом сільської ради? 

Ні, не може, оскількиі депутат, якого рада затвердила на посаду старости зобов'язаний буде скласти депутатські повноваження.

Одночасно бути депутатом місцевої ради та старостою не дозволяє чинна редакція Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Зокрема, частина 1 статті 7 визначила, що депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті. Нова редакція частини 2 статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає, що староста працює у виконавчому комітеті на постійній основі. В контексті цього законодавчого припису, іншою нормою, яка забороняє депутатам ради одночасно бути й старостою села, є частина 9 статті 51 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні". Вона визначила, що до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

  • А чи може бути депутатом директор комунального підприємства, засновником якого є відповідна сільська або міська рада?

    • Адміністратор 08.10.2020 - 10:49

      Може, оскільки чинне законодавство щодо такої ситуації не містить якихось обмежень.
      Поруч з цим, як би це не було дивним, але депутат місцевої ради, який є керівником комунального підприємства навіть може брати участь у прийнятті рішень місцевої ради щодо такого підприємства. Участь у прийнятті рішень місцевої ради щодо комунальних підприємств є частиною представницьких повноважень депутата ради, при цьому як рада, так і комунальні підприємства покликані діяти в інтересах територіальної громади. Таким чином, у разі відсутності у депутатів, які одночасно перебувають на керівних посадах у комунальному підприємстві, у певному конкретному випадку особистого приватного інтересу, участь у прийнятті рішення з питань, що стосуються відповідного комунального підприємства, не становить дій в умовах конфлікту інтересів. Таке роз'яснення містять чинні Методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, затверджені рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.09.2017 №839.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.