Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Якщо у громаді з кількістю виборців більше 10 тисяч обраний депутат ради призначається на посаду старости, то чи потрібно буде після цього на виборчому окрузі проводити довибори депутата чи ним має автоматично стати кандидат в депутати по партійному списку нижче, який не пройшов на виборах? 

Якщо обраного на місцевих виборах депутата ради в територіальній громаді з кількістю виборців 10 тисяч і більше буде затверджено на посаді старости, то це означатиме, що такий депутат достроково склав свої повноваження. Зміст тексту частини 1 статті 284 Виборчого кодексу дає зрозуміти, що у такій ситуації довибори (за законом - проміжні вибори) не проводяться, а за рішенням відповідної виборчої комісії депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у відповідному територіальному або єдиному виборчому списку від цієї організації партії у порядку, передбаченому частиною пятою статті 283 Виборчого кодексу. 

  • А як вирішити ситуацію, якщо у списку партії вже не залишилося кандидатів, бо їх було рівно стільки, скільки партія набрала мандатів?

    • Адміністратор 16.09.2020 - 17:22

      У разі вичерпання відповідного територіального виборчого списку черговість отримання мандата передається єдиному багатомандатному виборчому списку цієї ж організації партії, а у разі вичерпання єдиного виборчого списку організації партії такий мандат залишається вакантним (частина 5 статті 283 Виборчого кодексу).

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.