Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Якщо я правильно зрозуміла, то сьогодні є два законопроекти, які передбачають, що старости більше не будуть входити до виконкому за посадою. Один з них вже зареєстрований у ВРУ. Якщо ці зміни будуть проголосовані, то найімовірніше до складу виконкомів увійдуть старости в тих громадах, де їх кількість не представляє загрози, щоб у виконкомі утворилася із старост більшість, а там, де кількість старост буде претендувати на більшість, то їх голова громади ніколи не наважиться на уведення до виконкому. Простими словами, є вірогідність того, що питання входження старост до виконкому чи ні в громаді вирішуватиме одна людина - сільський голова. Цікаво буде почути думки своїх колег. Прошу відгукнутися усіх небайдужих.  

 • Поки ми тут намагалися подати якісь пропозиції до нового закону про місцеве самоврядування, робоча група і не одна на конспіративних умовах підготували законопроекти і поставили усіх старост перед фактом. Не можу зрозуміти, це наші експерти такі "просунуті" чи хтось через них просуває на угоду головам такі зміни. Якщо старосту позбавити участі в роботі виконкому, то центр толком не буде знати про ті чи інші проблеми в округахі, а староста варитиметься у "власному соку" та не знатиме, що відбуватиметься в громаді в цілому, комунікацію центра з периферією буде втрачено, центр на чолі з головою на виконкомах сам вирішуватиме із своїми підлеглими як потрібно жити усім іншим. Якщо ці зміни дійсно пройдуть, то за результатами децентралізації матимемо централізацію влади центром громади, а старости матимуть статус периферійного генерала без дієвих повноважень.

 • Але це лише законопроект, який має у Верховній раді ще пройти експертизу та знайти своє схвалення профільним комітетом. Сподіваюся у народних обранців вистачить розуму не ламати те, що працювало останні роки і нічим не загрожувало ефективності роботи виконкомів. Розробники законопроекту 3651 у порівняльній таблиці навпроти тих норм, де передбачається виключити входження старост до складу виконкому за посадою написали (цитую) "Запропоновані зміни спрямовані на удосконалення функціонування роботи виконавчих комітетів відповідних місцевих рад.". Якщо таке формулювання розуміти буквально, то це означає, що раніше і сьогодні старости якимось чином перешкоджали і продовжують перешкоджати діяльності виконкомів, і якщо старост звідти "попросити", то виконкоми відразу ж стануть ефективними. Щось тут з логікою не склалося.

 • Староста у виконкомі за посадою це та опція, яку нам гарантували, якщо громади добровільно будуть об'єднуватися. Громади, які в це повірили і об'єдналися, тепер можуть бути просто зухвало обдурені, бо хтось вирішив, що старости заважають бути виконкомам ефективними. Як на мене, то це просто дурня, як кажуть в народі, поганому танцюристу завжди щось заважає ...

 • Погоджуюся із автором попереднього коментаря. Дійсно, коли нас переконували в доцільності добровільного об'єднання, то казали, що окрім депутатів в раді ОТГ, ваша рада як майбутній старостинський округ буде ще й принагідно представлена у виконкомі ради, бо туди староста входитиме за посадою і це закріплено законом. Тепер виходить, що громади, які погодилися на добровільне об'єднання з незрозумілих причин можуть бути позбавлені права на повноважне представлення своїх інтересів старостою, якого вони для цього і обрали. А чому з незрозумілих причин, то почитайте пояснювальну записку до законопроекту № 3651 і все стане зрозуміло. Там основний контекст це ліквідація чинних та створення нових районів та пов'язані з цим питання майна та правонаступництва. Яке відношення до цього має позбавлення старост права входити до складу виконкомів за посадою залишається таємницею від розробників зазначеного законопроекту. Вірю в те, що у профільного комітету Верховної ради вистачить здорового глузду і він не допустить руйнування тих механізмів, які останніми роками доводили свою дієвість у відстоюванні інтересів жителів старостинських округів у відносинах з центральною садибою.

 • Доброго дня, шановні колеги! Повністю погоджуюся із Вами. Ті, що хочуть чи пробують позбавити представництва старост у виконкомах, можу з впевненністю сказати, що далекі від справжнього стану справ на місцях, керуються тільки думкою голів ОТГ, але не почули думки старост старостинських округів, які в повсякденному житті несуть важку ношу у місцевому самоврядуванні. Відколи появилася посада старости у МС, справи у багатьох місцевих громадах пішли вгору, багатьом старостам вдалося пробудити, згуртувати мешканців громади навколо добрих справ, нових ідей, щодо розвитку громади, люди повірили, що можна щось змінювати в громаді, відчули зв'язок між собою і владою на місцях і зрозуміли, що ще не все втрачено. Голови ОТГ роками не зявляються у старостинські округи, не зустрічаються з мешканцями, їм байдуже доля місцевих громад...
  Позбавити старост членства у виконкомі - це розв'язати ще більше руки керівникам ОТГ, які і так себе зухвало ведуть на місцях. Досить того, що ввесь апарат сільської ради - це представники однієї великої родини голови ОТГ, депутатський корпус - більшість представляє центральну садибу громади і всім, по великому рахунку, байдуже, яка доля чекає ті місцеві громади, які приєдналися в ОТГ. І тільки староста на місцях, як той першопрохідець, борець за справедливість, відстоює свою маленьку громаду, свій старостинський округ, бореться із "вітряками в місцевому самоврядуванні" і не дає розчаруватися людям у владі. А головам ОТГ, ой як не на руку старости! Особливо ті старости, які прийшли нові у місцеве самоврядування, які по новому думають, хочуть по новому працювати.... А йому так було добре...- 15 років роботи в місцевому самоврядуванні, люди байдужі, зневірилися у владі, вибори відбудуться, ще на 5 років оберуть шановного голову і ще 5 років вдасться свою родину втримати "біля корита". А навіщо думати за розвиток старостинських округів!!! А тут якусь ще й старосту видумали у місцевому самоврядуванні, щоб жити і працювати спокійно не давала.
  Посада старости у МС є тією рушійною силою, ламання стереолтипів старої, гнилої влади на місцях ( в переважній більшості). Щоб щось змінювати на місцях, потрібно навпаки розширювати наші повноваження. а не звужувати, бо старости мають найтісніший звязок з народом, відчувають його потреби, чують їхні думки і побажання.

 • Мені дуже прикро, що на завершальному етапі реформи децентралізації наш Парламент замість того, щоб згуртуватися і прийняти необхідні закони, і тим самим забезпечити в жовтні проведення місцевих виборів, починають відхилятися на закони друго і третьорядного значення (гральний бізнес, зміна статті неповнолітніми тощо). Про посаду старости, навколо якої зараз точаться незавжди здорові дискусії, скажу таке. Як гласить народна мудрість "коней на переправі не міняють", якщо на початку реформи було обіцяно, що староста буде за посадою у виконкомі і обиратиметься жителями сіл, то нехай все так і залишається. Не будоражте уми і так стривоженого люду, дайте завершите реформу за тими правилами, з яких вона починалася.

 • Доброго дня всім, погоджуюсь і я вашими думками і роблю висновок щодо змін закону про децентралізацію, що староста в громаді буде мати обов'язки як "завгосп у селі" - покосити,прибрати все сміття, отримати достатню кількість зауважень щодо не виконання всіх пропозицій від громади, втрачаючи свої повноваження представляти інтереси громади на виконавчому комітеті, у засіданнях комісій і рад. Думка старости не потрібна для вирішення тих чи інших питань, є влада в ОТГ, де буде знати всі проблеми і вирішувати їх. Будемо чекати розумніших рішень влади...

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.