Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Пане Олександре, доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи може місцевий депутат продовжувати перебувати на посаді депутата сільради та голосувати на сесіях після призначення його старостою?
Бо нам відповідають таке: "Голос старости на сесіях ніякої ролі не грає, а у разі коли його голос буде зарахований, до більшості як вирішальний, то таке рішення не є чинним та підлягає оскарженню і скасуванню. Про це повинен знати і староста і головуючий на сесії, і лише в такому випадку випадку мають наступити правові наслідки і відповідальність.

У Законі України "Про статус депутатів місцевих рад" є 
Стаття 5. Дострокове припинення повноважень депутата місцевої ради
1. Повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі:

1) його відкликання за народною ініціативою у встановленому цим Законом порядку;
{Пункт 2 частини першої статті 5 виключено на підставі Закону № 2487-VI від 10.07.2010}

3) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;

4) обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень;

5) обрання його депутатом іншої місцевої ради;

6) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;

7) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

7-1) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів чи активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених cnfnnt. 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;

8) його смерті.
Посада старости не є сумісною із депутатським статусом (див. абзац другий частини 2 статті 54-1 та частину 4 статті 12 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні").
Якби сільський голова і той депутат, який став старостою знали про наявність наведених вище норм (див. особливо пункт 4 статті 5), то не було би того, що мало місце під час голосування, Дуже прикро, що окремі не лише депутати місцевих рад, але й голови громад не соромляться демонструвати своє незнання того, що мали б знати за означенням.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.