З якою періодичністю створюються територіальні виборчі комісії? Зараз перед місцевими виборами після прийняття нового Виборчого кодексу залишаться старі ТВК чи будуть формуватися нові? Який порядок формування ТВК? Що необхідно знати старостам і взяти на замітку при формуванні та початку роботи ТВК, щоб не прпустити важливі моменти, які можуть в майбутньому впливати й на наслідки голосування?
Означене запитання є доволі актуальним, враховуючи, що новий Виборчий кодекс України не тільки деталізував ті чи інші питання щодо місцевих виборів, але й додав низку новий запитань, які наближчим часом мають вирішити наші парламентарі шляхом внесення відповідних змін та доповненнь (більш детально див. порівняльну таблицю до законопроекту №3485, який зараз готується до другого читання https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=68847 ).
Що стосується безпосередніх відповідей на поставлені запитання, то їх обсяг вийшов значно більшим, аніж традиційно вміщується у відповіді на запитання у цій рубриці сайту. З огляду на цю обставину, я вирішив на основі зібраного матеріалу вже найближчим часом підготувати та розмістити у рубриці ФАХОВІ СТАТТІ відповідну публікацію. Сподіваюся, так буде краще принаймні для сприйняття багатьох положень та тез із означеної тематики.
Відповідь на це запитання мабуть буде цікавим для тих старост, які балотуватимуться на депутатів місцевих рад, а може й голів громад.
Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.