Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Законопроект №4535 пропонує нам таку норму (цитую): "2. Староста працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.". Якщо її депутати проголосують, то старост, які зараз у виконкомах потрібно буде звідти виводити чи старости можуть залишатися надалі членами виконкому? Надайте роз'яснення будь ласка. 

Якщо процитовану Вами норму із законопроекту №4535 проголосують і вона набуде чинності, то це, на мою думку, означатиме наступне. У громадах, де є чи буде велика кількість старост не утворюватимуться великі за кількістю його членів виконкоми, бо старости туди за посадою більше входять. У тих громадах, де були затверджені склади виконкомів, до яких за посадою було включено відповідних старост, такі виконкоми можуть й надалі функціонувати з включеними до його складу старостами. 

  • А якщо після того, як старости перестануть входити до виконкому за посадою, а голова з депутатами вирішать, що старост треба вивести зі складу виконкому, то чи зможуть вони це зробити?

    • Адміністратор 21.03.2021 - 13:05

      Щодо зміни кількісного та персонального складу виконкому ради громади закон не містить якихось обмежень. Якщо голова з депутатами дійдуть згоди, що старост треба вивести зі складу виконкому, то вони це зможуть зробити цілком на законних підставах.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.