Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Зараз я працюю керівником комунального підприємства. Через декілька днів мою кандидатуру депутати селищної ради розглядатимуть при затвердженні старост. Якщо депутати проголосують за моє призначення на посаду старости, то чи буде зберігатися за мною попереднє місце роботи? 

Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посаду старости відносить до виборних, на яку особи затверджуються відповідною радою за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Чинна редакція Кодексу законів про працю передбачає, що у разі звільнення особи з попереднього місця роботи у зв’язку із переходом на виборну посаду відповідно до п. 5 ст. 36 України, роботодавець має зберегти за ним відповідне робоче місце.

Зверніть увагу, що саме після переходу на виборну посаду, про що має бути зроблено відповідний запис у трудовій книжці, а не звільнення за власним бажанням чи з інших підстав, відповідній особі після припинення повноважень на посаді старости має бути надана попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації, як це визначено статтею 118 Кодексу законів про працю України.      

  • А чи може так статися, що роботодавець якимось чином не збереже попереднє робоче місце особи, яку було призначено старостою? Якщо так, то яким чином має вирішуватися така ситуація?

    • Адміністратор 09.12.2020 - 12:07

      Може, оскільки завжди існує така вірогідність. Що стосується вирішення означеної ситуації, то воно може здійснюватися за домовленістю сторін, а у разі її відсутності - у судовому порядку, якщо колишній працівник виявить таке бажання і звернеться до суду з відповідним позовом.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.