Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Затвердження старост старостинських округів є обов"язковим на 1-2 пленарному засіданні сесії чи можливе відтермінування на невизначений термін? Якщо так, то які поважні причини можуть бути для відтермінування затвердження старост чи взагалі не потрібно шукати якісь причини - це дозволяється законом? 

Чинна редакція ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" з цього питання, як, це, наприклад, має місце щодо затвердження радою регламенту та положень про постійні комісії ради (не пізніше як на другій сесії), жодних вимог не пред'являє. Втім, не зважаючи на цю обставину, новообраному голові питання щодо внесення в раду кандидатур на посаду старост варто зробити якомога швидше. На мою думку, це пов'язано з тим, що на тлі скасування виборності старост, жителі сільських населених пунктів мають в межах розумного строку отримати посадову особу, яка представлятиме їх інтереси у виконавчих органах ради з правом ухвального голосу, а також під час засідань постійних комісій ради та на пленарних засіданнях ради з правом дорадчого голосу.

  • Якщо на 1-2 засіданні ради не призначають старосту то як бути з попереднім в.о.старости що виконував обов'язки до сесії, його повинні звільнити в день сесії? А якщо потім голова подасть цю саму кандидатуру на старосту, то з якого часу її повинні прийняти на роботу?

    • Адміністратор 06.11.2020 - 14:32

      В.о. старост здійснюють свої повноваження, доки на пленарному засіданні новообраної ради не буде ухвалено рішення про затвердження на посадах старост кандидатур, внесених головою та рішення про припинення повноважень в.о.старост. У разі, якщо кандидатуру в.о.старости буде внесено в раду і затверджено на посаді старости, то це означатиме, що такій особі було забезпечено безперевне перебування на старостинській посаді.

  • Добро дня! Підкажіть будь ласка! Чи допустиме у тлі теперішнього законодавства
    не затверджувати старост відразу, а призначити усіх виконуючими обов'язків старост?

    • Адміністратор 06.11.2020 - 16:53

      Не бачу ні фактичних, ні юридичних підстав призначити усіх виконуючими обов'язків старост.
      Чинна редакція ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" дозволяє хоч сьогодні затверджувати відповідні кандидатури на посадах старост.
      Як це зробити, дивіться у розділі ФАХОВІ СТАТТІ публікацію "Про утворення новообраними радами старостинських округів, затвердження старост та інші дотичні питання".

  • Староста затверджений вперше на посаду та який вже працював на посаді старости складає присягу та в який спосіб?

    • Адміністратор 18.11.2020 - 18:49

      Стаття 11 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" визначила, що Громадяни України, які вперше приймаються на службу в органи місцевого самоврядування (за винятком сільського, селищного, міського голови), у день прийняття відповідного рішення складають Присягу такого змісту:
      "Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки".

      Посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.