Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Згідно статті 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років.. Чи можливе призначення на посаду першого заступника селищної ради людини, якій вже виповнилося 65 років ?

Так, дійсно, частина 1 статті 18. Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування визначила, що граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування становить 65 років. Втім, ця ж норма містить й виняток, на кого таке обмеження не поширюються. А не поширюється він на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються на відповідні посади.

Інша норма цього ж закону, зокрема, частина перша статті 10 встановила, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється:

● на посаду сільського, селищного, міського голови в порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

● на посаду голови та заступників голови районної, районної у місті, обласної ради, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови постійної комісії з питань бюджету обласної, Київської та Севастопольської міських рад шляхом обрання відповідною радою;

● на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, старости шляхом затвердження відповідною радою;

● на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Як видно з наведеного припису, законодавець чітко розмежував, які посади радою обираються, а які затверджуються. Враховуючи, що на посаду заступників сільського, селищного, міського голови не обираються, а затверджуються внесені відповідним головою кандидатури, на мою думку, на заступників сільського, селищного, міського голови не поширюється виняток, зазначений у частині 1 статті 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Це означає, що людину, якій вже виповнилося 65 років не має бути призначено на посаду першого заступника селищної ради.

І на останок. Головною відмінністю між посадами, які обираються радою та тими, що затверджуються є та обставина, що обрання радою відбувається з-поміж декількох осіб, які претендують на ту чи іншу посаду, а затвердження здійснюється лише однієї внесеної кандидатури. 

  • Якщо я правильно зрозумів, то людину віком 65 років і більше може бути обрано сільським, селищним, міським головою та депутатом місцевої ради? Якщо ні, тоді виправте будь ласка.

    • Адміністратор 01.11.2020 - 18:11

      Так, все правильно.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.