Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Згодом кандидати на місцевих виборах не зможуть вести повноцінну передвиборну агітацію, бо Виборчий кодекс визначив, що вартість футболок, запальничок, флешок, блокнотів, ручок та інших матеріалів передвиборчої агітації не має перевищувати 6 % неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 1 гривні 02 копійки.. Підкажіть, це помилка законодавця, реально необхідне обмеження чи щось інше, чого я та мабуть й інші старости не змогли зрозуміти? 

Так, дійсно частина 6 статті 57 Виборчого кодексу встановила обмеження щодо вартості агітаційних матеріалів. Зокрема, вказана норма визначила, що забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Що стосується максимальної вартості одиниці агітаційного матеріалу розміром не більше ніж 1,02 грн., що є абсурдним на сучасному ринку товарів та послуг, то напрошується висновок про те, що народні депутати припустилися помилки, переплутавши неоподатковуваний мінімум доходів (17 грн.) із прожитковим мінімумом, розмір якого сьогодні становить 2189 грн.

 • Те, що це була помилка нардепів мабуть вже ні у кого не викликає сумнівів. Питання в іншому, як швидко її буде виправлено?

 • Помилку має бути виправлено якомога швидше. Мало того, що виборчий кодекс за сто днів до виборів пошматували як Бобік газету, та ще й позбавили кандидатів нормально проводити агітацію.

  • Адміністратор 14.09.2020 - 21:19

   Прошу звернути увагу. ЦВК на сьогоднішньому засіданні затвердила Роз’яснення щодо надання грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, інших матеріальних цінностей (непрямого підкупу) під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

   Роз'яснення розроблене з метою максимального сприяння учасникам виборчого процесу в реалізації їх прав, дотримання принципів і засад виборчого процесу з місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, рівності прав і можливостей участі в ньому суб’єктів виборчого процесу.

   Вартість матеріалів передвиборної агітації кандидатів, місцевих організації політичних партій не повинна перевищувати 6 % неоподаткованих мінімумів доходів громадян (частина шоста статті 57 Виборчого кодексу України).

   Комісія дійшла висновку, що при визначенні підкупу виборців, частину шосту статті 57 Виборчого кодексу України слід застосовувати у системному зв’язку з Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема зі статтею 21210, яка встановлює адміністративну відповідальність за підкуп виборців, Податковим кодексом України та Законом України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, а відтак, положення вказаної статті Кодексу, щодо посилання на неоподаткований мінімум доходів громадян застосовувати, як такі для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлена на рівні відповідного розміру податкової соціальної пільги. Адже адміністративна відповідальність наступатиме саме в такому разі.

   Таким чином вартість матеріалів передвиборної агітації кандидатів, місцевих організації політичних партій не повинна перевищувати 6 відсотків розміру податкової соціальної пільги, тобто 63 грн 06 коп.

   Див. офіційний сайт ЦВК: https://www.cvk.gov.ua/novini/zatverdzheno-roz-yasnennya-shhodo-zaboroni-vedennya-peredvibornoi-agitatsii-pid-chas-mistsevih-viboriv.html

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.