Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь
щоб мати доступ до контенту та обговорень.

Запитання:

Звертаюсь до Вас за дорученням жителів с.Задубрівка (Горішньошерівецька ОТГ, Заставнівського району Чернівецької області). Більшість мешканців села висунули офіційним клопотанням з підписами на посаду старости колишнього секретаря сільради с.Задубрівка, котру в ході децентралізації об'єднали в Горішньошерівецьку ОТГ. Теперішній очільник Горішньошеровецької громади, не бере до уваги наше клопотання і на жодній з минулих сесій сільської ради не ставить висунуту нами кандидатуру на голосування, аргументуючи тим, що кандидат немає підтримки депутатів. В той же час голова на чергову сесію повторно вносить кандидатуру іншого претендента, котрий не набрав на попередній сесії необхідну кількість голосів депутатів для його затвердження.
Допоможіть, куди нам звернутися, щоб наше волевиявлення було враховане, як можна змусити голову не чинити свавілля, а дослухатися до волі жителів, котрим важливо, щоб посаду старости обійняла людина чесна, сумлінна, віддана справі, професійна, оскільки вона  понад 30 років незмінно пропрацювала секретарем і мало знайдеться людей, котрі мали б претензії до виконання нею посадових обов'язків. Якщо такі безчинства чиняться на місцевому рівні, як людям вірити владі? 

Чинна редакція частини 1 статті 54-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначила, що староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Це означає, що голова громади має право одноосібно визначати кандидатури для пропонування раді для затвердження на старостинській посаді, не дослухаючись ні до кого, і не радячись ні з ким.

Втім, законопроект №4535 передбачає доповнення вказаної вище норми приписом, відповідно до якого кандидатури на посаду старости мають вноситися за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу. Якщо його ухвалять найближчим часом, тоді голови громад не зможуть не зважати на думку громадськості.

Цитування, копіювання окремих частин тексту, републікація, передрук чи будь-яке інше поширення розміщеної тут інформації можливе тільки з письмової згоди власника веб-сайту.